Színhúsból (combrészek, lapocka), személyenként 15 dkg, csontos húsrészekből: karaj, tarja, oldalas 18-20 dkg.
1-1,5 dkg só,
8 dkg zsír (oldalashoz, karajhoz nem is szükséges zsírt felhasználni),
kávéskanál ecet.
ízlés szerint 2 dkg vöröshagyma vagy egy cikk fokhagyma,
1 /2 kávéskanálnyi köménymag vagy jó késhegynyi törött bors.
Egybesütésre a legízletesebb, legomlósabb a lapocka és a combtő (schluss). A lapocka vásárlásánál hangsúlyozzuk, hogy egybesültet készítünk belőle, olyan darabot kérjünk, amely sütés után egyenletesen, szépen szeletelhető. Igen ízletes sült húst készíthetünk a lábszárhúsból is. A megmosott húst leszárítjuk.
Előre nem szabad a húst besózni.
A sütendő húst kávéskanálnyi ecettel bedörzsöljük (ettől szép világos lesz) és megfelelő nagyságú pecsenyesütőbe tesszük; közvetlenül sütés előtt egész felületét megsózzuk. A zsírt felhevítjük és ráöntjük vagy a sütőedényben forrósítjuk meg és a húst a forró zsírban minden oldalán hirtelen átpirítjuk.
A hús forgatására 2 fakanalat vagy fakanalat és lapátot használjunk.
Az előkészített húst mérsékelten forró sütőbe tesszük. A sütő hőfoka a hús minőségétől függ: fiatal, gyorsabban felpuhuló hús sütését forróbb sütőben végezzük, idősebb, nehezebben puhuló húst a mérsékeltebb hőfokú sütőbe tesszük. (Ha gázsütőt használunk, 10 perces teljes felső lángon való előmelegítés után, a húst a sütő alsó bordájára helyezett rácsra tesszük. 10 perc múlva állítjuk takarékalsóra a lángot, a hús felpuhulása után, felső lángon megpirítjuk a pecsenyét. Elektromos sütőben alsó, felső 3-as álláson, szintén 10 percig hevítjük a sütőt, a hús betevése után alsó 3-as, felső 2-es álláson sütjük, felpuhulás után, felső 3on pirítjuk meg.) A sütőbe betett húst 10 perc múlva saját zsírjával megöntözzük, körülbelül 1/2 dl forró vizet öntünk alá és saját levével 15 percenként öntözgetve sütjük, amíg felpuhul. Ha a víz elpárolgott és a zsírja sisteregni kezd, mindig öntsünk egy-egy kis forró vizet alá (sohase a húsra). Közben lapáttal, kanállal megforgatjuk, hogy minden oldala egyenletesen süljön. Kb. 35-40 perc múlva vékony próbatűvel (kötőtű) beleszúrunk, ha puhának érezzük a húst, a sütést befejezzük. A megsült hús felületén apró „izzadáscseppek” jelennek meg; ha tovább sütnénk, kiszáradna, rostos lenne. A megsült húst lefedjük és 6-8 percig már eloltott sütőben tartjuk, hogy az ízek átérjenek benne, majd a pecsenyéstálra helyezzük (a zsíros deszkát nehéz elmosni) és a húsrostok haladására merőlegesen, éles késsel 6 mm-es szeleteket vágva, felszeleteljük, lefedjük és forró víz fölé vagy a még meleg sütőbe tesszük. A pecsenyesütőben maradt „rozsdás” zsírhoz 1/2 dl forró vizet öntünk, jól átforraljuk, a pecsenyesütő oldalára tapadó részeket is belekaparjuk; így keletkezik a pecsenyelé vagy pecsenyemártás. A pecsenyemártást a hús alá öntjük és forrón tálaljuk. Ha sok pecsenyelevet kedvelünk, a sült hús zsírjába keverjünk parányi lisztet, késhegynyi paradicsompürét, kissé pirítsuk át és úgy öntsük fel, jól forraljuk át.
A hús sütését végezhetjük a tűzhely lapján, lefedve, lábasban is, a megpuhult húst fedő nélkül, zsírjában átpirítjuk. Amennyiben hagymával vagy fokhagymával fűszerezve sütjük a húst, a hagymát, fokhagymát pirítás előtt távolítsuk el a zsírból, mert megég és kellemetlen ízt ad a pecsenyemártásnak.
Így készül egybesütve a sertéskaraj is. Ehhez 75-80 dkg kicsontozott rövidkarajt veszünk.