CSAPATÍ(iNDIAI KENYÉR)

Hozzávalók:


A csapátit India kenyerének nevezik, sütéséhez nyílt láng szükséges.

Hozzávalók:

50 dkg liszt

1 teáskanál só

langyos víz

ghí (tisztított vaj) vagy pálmazsír

Elkészítés:


A recepthez teljes kiőrlésű búzalisztet használtam, mely kicsit tömörebb lepényeket eredményez.
A lisztet összekeverem a sóval és annyi langyos vizet adok hozzá, hogy a tészta összeálljon. Ne legyen se túl kemény, de ne is ragadjon. Letakarva negyedóráig pihentetem.

A tésztából apró golyókat formázok és kör alakúra kinyújtom. A nyújtáshoz kevés lisztet használjunk.

Egy palacsintasütőt felforrósítok és szárazon megsütöm a lepények mindkét oldalát.

Fémcsipesszel beletartom a lángba vagy ráhelyezem a tűzhely rácsára. A lepény fel fog fúvódni, hólyagosodni. Megfordítom.

Ügyelni kell arra, hogy ne kapjon bele a láng!

Mikor elkészült, megkenem mindkét oldalát vajjal vagy pálmazsírral.

Fogyasztható levesekhez, főételekhez stb.

Trükkök, tippek, praktikák:


Eredetileg finomlisztből készül.

Készítés közben előforduló lehetséges hibák, ami miatt nem fúvódik fel:

-ha nyújtáskor ragad a tészta

-túl kemény a tészta

-nem hagytuk állni

-sütés közben kiégettük (kiszakadt).


*http://www.lettudatos.com/csapati.html
**http://oktatas.krisnavolgy.hu/ugyes-kezek-lepenykenyer-keszites
******************************************************************
INDIAI RECEPTEK

http://jeindia.hu/index.php/recipes/