GURABLI

Hozzávalók:


75 dkg finomliszt
20 dkg margarin
25 dkg kristálycukor
4 tojás sárgája
1 tojásfehérje
1 cs. vaníliás cukor
1 cs. sütőpor
3 evőkanál tejföl
10 dkg dióbél

Elkészítés:


A lisztet, melybe belekevertem a sütőport elmorzsolom a margarinnal, majd hozzáadom a kétféle cukrot (vaníliás és kristály) és jól elkeverem. Hozzáadom a 3 evőkanál tejfölt és a 4 tojás sárgáját, majd tésztává gyúrom. Ha kicsit száraz lenne (ez akkor van, ha nem adtam hozzá elég tejfölt) egy - két evőkanál tejjel lágyíthatom. A kész tésztából 2 cipót készítek és az egyiket lisztezett gyúródeszkán 5 mm vastagra kinyújtom. Több féle szaggatóval (én 3 félét szoktam használni: csillagosat, virágosat és négyzet formájút) kiszaggatom, és egymás mellé helyezem egy sütőpapírral bélelt tepsibe. (A gáztepsibe sütőpapír nélkül is berakható, de akkor a sütés után azonnal ki kell szedni, mert leragad.) A tetejét megkenem tojásfehérjével és a közepébe egy-egy negyed diót nyomok. Légkeveréses sütőben 175 fokon 10-12 perc alatt aranybarnára sütöm. Sokáig eláll és tejjel, tejeskávéval, teával, de önmagában is (süteményként) nagyon finom.

Jó étvágyat!

Trükkök, tippek, praktikák:


http://lotusz.cafeblog.hu/2015/11/19/gurabli-a-svab-linzer-karacsonyra/