15 dkg margarin
5 tojás
15 dkg cukor
1 evőkanál rum
10 dkg durvára vágott dió
10 dkg mazsola
15 dkg liszt
fél citrom reszelt héja
A tojásokat szétválasztjuk. Habosra keverjük a margarint a cukorral, a tojássárgákkal és a rummal, majd hozzáadjuk a diót, a felvert tojásfehérjét, a lisztet, a mazsolát és a reszelt citromhéjat. Jól összekeverjük és őzgerincformába öntjük. 40-45 percig sütjük 160°C-on. Ha nincs otthon mazsolánk, akkor helyettesítsük ugyanannyi dióval. Bevonhatjuk csokoládéval vagy fehér mázzal, és a tetejét is megszórhatjuk mandulával vagy pirított dióval.
Forrás: http://webcukraszda.hu/kiraly-szelet/