50 dkg liszt
25 dkg ráma
20 dkg sajt
2 db tojássárgája
só
2 dkg élesztő
2 dl tejföl
kicsi cukor
Egy tálba helyezünk mindent. Dagasztjuk. Dagasztás után a hűtőbe rakjuk pihentetni pár órát. Utána kinyújtani, szaggatni, megkenni tojással és végül megszórni sajttal. Előmelegített sütőben 200 fokon kb. 20-25 perc.
A tojásfehérjét habbá vertem, a tojássárgáját elkevertem a magőrleménnyel, a sóval, a szódabikarbónával és pár csepp citromlével, majd hozzákevertem a felvert tojásfehérjét is. Vé...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A két egész tojást kevés sóval felverem, majd hozzáteszem a kefirt, az apróra vágott párizsit és a liszttel galuska sűrűségű tésztává keverem. Palacsintasütőbe kevés olajat öntök,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű