Tészta:
- 25 dkg Norbi liszt (hozzá 1-2 kanál zabkorpa)
- 1 tasak dr. Oetker instant élesztő
- csipet só
- 5 dkg olvasztott vaj
- lovely sweet ízlés szerint
- 1 tojás sárgája
- 1,5 dl langyos tej
Töltelék:
- 3 alma
- darált dió
- fahéj
- lovely sweet
A liszthez hozzákevertem az élesztőt és a sót, majd jött a tojás sárgája, a vaj, az édesítős tej. A tésztát összedolgozása után meleg helyre kelesztő tálba tettem 1 órára. Aztán kinyújtottam, megkentem a tetejét egy pici olvasztott vajjal és ráraktam a tölteléket, amit érdemes alaposan kinyomkodni! Szorosan feltekertem, kb 1 cm vastagságúra vágtam a csigákat. Sütőpapírral bélelt tepsibe helyeztem őket. Letakarva még 20 percig álltak. 180 fokon 25 perc alatt megsült.
A tésztát kitekerem, az egyik szélére rakosgatom sorban a szalámit, megszórom reszelt sajttal. "Féltávig" derelyevágóval bevagdosom, a széleit vízzel lekenem, majd a papír segítsé...
Elkészítési idő: 1/2 óra Nehézség: Könnyű
Mindent a turmixba, ízlés szerint még füszerezni... és kész
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vanília kivonat tulajdonképpen alkoholban áztatott vanília. Nagyon könnyű elkészíteni: önts egy szép, csatos üvegcsébe 300 ml vodkát és tegyél hozzá 10 szál kettévágott és felhas...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű