200 g vaj
200 g étcsoki
3 tojás
1 ek vaníliaaroma
250 g cukor
115 g liszt
1 kk só
150 g dió (opcionális)
1. Sütőt 180 fokra felmelegítjük, később egy tepsit kibélelünk sütőpapírral.
2. A vajat és az összetört csokit vízgőz fölött felolvasztjuk, majd lehűtjük.
3. Egy tálban kikeverjük ki a tojást, vaníliaaromát és a cukrot habosra.
4. Adjuk hozzá a kihűlt csokis masszát, majd a lisztet és a sőt, keverjük össze és öntsük a tepsibe. 20 percig 180 fokon sütjük.
Nigella-féle
25 dkg darált mák, vagy dió 10 dkg cukor 2 evőkanál olvasztott vaj 1 narancs reszelt héja
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vajat morzsoljuk el a szitált liszttel, sóval, cukorral, sütőrporral, majd gyúrjuk össze a tojással. Fél óra pihentetés után tegyük a tésztát liszttel meghintett deszkára, és nyú...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A megyet jol ki nyomkodjuk a levitö lés 4 evökanál cokorral felfözzük a pudingport 3 dl vizzel elkeverjük és a megfőt megybe keverjük és besürüsitjük -hagyuk hülni mig a tészta ké...
Elkészítési idő: 30 Nehézség: Könnyű