35 dkg liszt
2,5 dl tej 2,8-as
2,5 dkg élesztő
1 tk só
1 kk cukor
2,5 dkg vaj
1 ek tej 2,8-as a lekenéshez.
1 dl tejet az élesztőt és 1 kk cukrot összekeverem és felfuttatom.
Liszt+só+felfuttatott élesztő+vaj+a maradék tej =jól kidolgozzuk.
a tésztát 2 részre osztjuk kerek lappá nyújtjuk őket. Mindegyik lapot 4 részre osztjuk és a széleseb felénél kezdve feltekerjük kifli formára.
A sütőt 200 fokra melegítem és amig bemelegszik addig kel a kifli.
Majd 20 perc alatt készre sütöm és utána lekenem a tetejét tejjel.
A sütőt melegítsd elő 175fokra. Keverd össze a száraz hozzávalókat.. Add hozzá felvert tojásfehérjéket (nem kell kemény habbá verni) aztán a forró vizet. Keverd csomómentesre....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kenyér sütőgépbe beleraksz egymás után mindent. 3 óra múlva kész a finom meleg kenyér.
Elkészítési idő: 3 óra Nehézség: Könnyű