1 kg lecsöpögtetett kovászos káposzta
3 egész csirkecomb
1 teáskanál füstölt őrölt pirospaprika
3 nagyobb vöröshagyma
5 gerezd fokhagyma
1 kávéskanál kömény
olaj
1 maréknyi vágott zellerlevél
3 db babérlevél
2-3 db csili
só
bors
10 dkg szalonna
A csirkecombokat alaposan megmostam, kettévágtam, sóztam borsoztam, piros paprikával meghintettem, reszelt fokhagymával bedörzsöltem, pár kanálnyi olajjal összekevertem és végül egy jénaiba rakva 180 C°-n, előmelegített sütőben, lefedve pároltam 25 percig.Közben elkészítettem a káposztát.:
A vörös hagymákat tisztítás után felszeltem.
2-3 evőkanálnyi olajat felhevítettem egy serpenyőben, rádobtam a csiliket, babérlevelet, köménymagot hogy az ízek, aromák jobban kioldódjanak. Rátettem a felkockázott szalonnát, és a szalonna bürkét. Ezek után következett a hagyma, amivel pirítottam, végül a káposzta. Kicsit sóztam, borsoztam, természetesen ízlelve, jól elkevertem, lefedve 30 percet pároltam.
A combokat kivéve a sütőből, kiszedtem őket a jénaiból, de zsírját benne hagytam. Erre a zsiradékra rátettem a párolt káposztát és összekevertem vele. Visszahelyeztem a combokat, és visszatettem a sütőbe és 30 perc alatt szintén 180 C°-n, pirosra sütöttem.Friss kenyérrel együtt ajánlom, de burgonyapüré mellé tálalva is isteni!
Szépen fogy a kovászos káposztám, a leve isteni, a káposzta pedig húsok mellé, vagy uzsonnára tökéletes savanyúságként. Megmentettem egy kilónyit, hogy elkészítsem páromnak ezt a kiadós, laktató ételt, ezzel várom haza a munkából.
A csirkecombokat besózzuk - ízlés szerint hagyhatjuk egészben, vagy forgónál kettévághatjuk. Legalább fél órát állni hagyjuk. Előkészítjük a panírt. Egy tányérba liszt, a másikba...
Elkészítési idő: 1.5 óra Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat össze keverem beleforgatom a csirkeszárnyakat 180-200 fokon tűpróbáig sütöm
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű