30 dkg kukoricaliszt
20 dkg finomliszt
3 ek. étolaj
kis só, bors
annyi víz, hogy sűrű palacsintatésztát kapjunk
fél órát állni hagyni, majd palacsintasütőben megsütni.
Töltelékként én csinálok egy kis chilli con carne-t, lilahagymát apró kockákra, mexikói zöldségkeverék, pár darab virsli felkarikázva, paradicsom, paprika, kaliforniai paprika, kis reszelt sajt.
A kisült "palacsintára teszek egy kis chilli con carne-t, és a többi hozzávalóból is egy keveset. Félbehajtom, a tetejére jöhet megint egy kevés reszelt sajt és a tányért pár percre mikroba teszem átmelegedni. Nagyon laktató étel
A babot 1 éjszakán át hideg vízben áztatjuk. A nyers kolbászt 10-15 cm-es darabokra vágjuk, a füstölt kolbászt felkarikázzuk. A megtisztított zellert és sárgarépát felkockázzuk. Eg...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A kelkáposzta külső, nagyobb leveleit egyben leszedem, nekem 10 db lett, a többit felaprítom. Felteszem főni a kelt, kb. 20 percig félkészre főzöm, majd hagyom még kicsit tovább pu...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű