1 kg cukor
1,5 l víz
6 szár citromfű
1.5 l vizhez tettem 1 kg cukor...alaposan össze főztem...lezárták a gázt. ..ment bele 6 szàrrol a levél. ..lefedve egy napig hagytam ázni. ..majd újra felfőztem...kifőzőtt üvegbe öntöttem..ment a dunsztba...nekem ezzel a módszerrel még van tavalyi levendula szirupom...nem romlik meg...ja és elég tömény kevés kell belőle
Boros Vali konyhája FC -on
Turmixgépben simára keverjük a kávét, a tejet, a sűrített tejet, a jeget meg a fagylaltot. Szükség esetén cukorral vagy mézzel édesítjük. Poharakba töltjük, és tejszínhabbal...
Elkészítési idő: 5 perc Nehézség: Könnyű
1. A tejet és a tejszínt összeöntjük a félbevágott vaníliarúddal, és a hozzávalók között szereplő első, kisebb mennyiségű porcukorral, majd felforraljuk, majd félretesszük. 2. A t...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű