50 dkg liszt
2 ek vaniliás cukor
fél sütőpor
25 dkg vaj
3 tojássárga
tej amennyit felvesz
3 tojásfehérje
30 dkg porcukor
Összegyúrom a tészta hozzávalóit, majd 3-5 mm vastagságóra kinyújtom, majd kis karikákat vágok. Ezeket sütőpairra tesszük, majd habzsák segítségével rányomom a cukros tojásfehérjét.
lassú tűzön megsütöm
2-2 karikát barackdzsemmel összeragasztok
ha erős a tűz akkor a tészta odasűl, és a hab nem lesz megkeményedve. A teteje olyan kell maradjon mint a habcsók.
Hozzávalókat összegyúrjuk. Margarint és a mézet picit meg szoktam olvasztani hozzá. Kis pihentetés után 3 mm vastagra kinyújtjuk. Megkenjük tojással, hogy szép fényes legyen. Ha ki...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
A csokoládét tördelt össze és gőz fölött olvaszd fel. 2 tojást keverj habosra 50 g cukorral és 50 g vajjal, a sót és a vaníliás cukrot keverd hozzá. A langyosra hűtött csokoládét k...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű