3 tojás sárgája
4 kanál cukor
1 kanál étkezési keményítő
1 kanál kakaó /natúr/
3 dl házi tej
15 dkg csoki
2,5 dl tejszín habbá verve
3 tojás sárgához tettem 4 evőkanál cukrot, az elektromos habverővel alaposan elkevertem... a saját házi csokimat kicsit hagytam megolvadni... egy üvegtálat vízgőz fölé állítok.. ebbe teszem a cukrozott tojás sárgát , ehhez egy evőkanál étkezési keményítőt, egy evőkanál natúr kakaó port 3 dl házi tejet és 15 dkg csokit pakoltam... alaposan elkeverem és folyékony sűrűségűre főzöm... mikor elég jó az állaga akkor teljesen hidegre hűtöttem... 2,5 dl habtejszínt felvertem.. ehhez kevertem a folyékony csokit.... elkevertem és belecsorgattam a fagyi gépembe... hagytam dolgozni, amíg elértem a krémes habkönnyű állagot..FINOM
Elkészítés: Alaposan mosd meg a lime-okat forró vízben, majd reszeld le a héjukat. Facsard ki a levüket, kb. 1,5 dl lesz. A reszelt héjat a facsart lével (és a kifacsart citromo...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Csokit a vajjal együtt mikróban megolvasztjuk, habverővel simára keverjük, beleöntjük a hideg tejszínt. Csak keveset stabad keverni mert különben bemattul.
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
Most pedig elkészítem a második hét menü-tervezetét: Hétfő R: fűszeres köleskása E: meggyleves + töltött csillagtök (a maradék köleskása felhasználásával) V: paprikába...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes