10 db.-hoz 1kg liszt,2 db tojás,só,cukor,élesztő,reszelt sajt.,0.5 liter tej.
bögrébe langyos tej,cukor élesztő,a tejet felfuttatjuk. élesztővel ne melegítsük mikróba mert megöli az élesztő gombát,(tapasztalat,és kidobott tészta)Lisztet tálba szitáljuk,eredetileg 2 tk sót ír a szerző de szokásosan baromi kevés és ízetlen lenne mint a legtöbb recept,én azt mondom a tésztát kóstolni kell.amikor érezzük a sót ,v bármilyen ízt akkor jó.összekeverjük szárazon, utána a tojás élesztő,cukros tej, cukor kb.3 evőkanál.Az egészet bedagasztjuk egy órát kelni hagyjuk.Utána csinalunk egy akkora rudat amit felvágunk 10 darabra,azokat ovális lappá nyujtjuk,nem papirvékonyra normálisan.Értelemszerűen a hosszabbik végétől föltekerjük mint a rétest, hosszúkás rudakat csinálunk,pajkos háziasszonyok bármit kitudnak hozni belőle tálálékonysággal,sütőpapír,tepsi, utána még 30 perc kelesztés.Ha ez kész felvert tojással bekenjük alaposan,rá a sajt,sütő ekkor 200 fokon izzik már,utána kb.20 perc aranybarnára sütjük,és ilyen lesz:
Jó étvágyat:)
Gabor Barocsi – Mit fözzek ma magunknak?
Minden hozzávalót a keverőedénybe tettem és 10 percig dagasztottam. Tálba tettem és 1,5 óra duplájára kelesztettem. Nekem a rozsos és a teljes kiőrlésű lisztből készült kenyereim l...
Elkészítési idő: 3 óra Nehézség: Közepes