- meggy
- víz
- tej
- tejföl
- liszt
- cukor
- vanliás cukor
- fahéj (őrölt)
- szegfűszeg (őrölt)
A meggyet feltesszük főzni a szükséges mennyiségű vízben a cukorral, vaníliás cukorral, fahéjjal és szegfűszeggel. Nem teljesen puhára megfőzzük.
A tejben elkeverjük a tejfölt, és csomómentesen a lisztet is. A levesből kiszedünk egy kicsit, hozzáadjuk a tejes részhez, elkeverjük, majd ezt az egészet óvatosan a leveshez öntjük.
Pár percig sszefőzzük.
Langyosan vagy hidegen tálaljuk.
A leves utólag is ízesíthető, ha pl. nem elég édes.
Melegítsük elő a sütőt 180 fokra. Grease és a vonal egy 19cm x 19cm tepsibe. Melt vajat és csokoládét egy serpenyőben alacsony lángon. Alternatív tegyük egy tálba, és mikrohullámú...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. Keverj össze mindent alaposan egy botmixerrel. 2. Süsd ki a tésztát gofri sütőben 3. Add hozzá a kedvenc szénhidrátmentes feltéteidet, szalonnával és tükörtojással nyerő!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű