Hozzávalók:
40 dkg liszt
15 dkg porcukor
10 dkg darált dió
30 dkg margarin
egy kávéskanál őrölt fahéj
2 tojássárgája
ízlés szerint lekvár
Az alapanyagokból tésztát készítünk, majd minimum egy órára a hűtőbe tesszük.
Ha letelt az idő kinyújtjuk a tésztát kb. 4 mm vastagságúra és kiszaggatjuk. Előmelegített, 180 fokos sütőben megsütjük. Ha kihűlt ízlés szerint megtöltjük lekvárral.
Türelmetlen voltam amikor a gép dolgozott a tészta összeállításánál és tettem hozzá pici folyékony habtejszínt. Azért, hogy gyorsabban összeálljon. De rá lehet segíteni kézzel is, akkor gyorsabban megy a dolog :) Ebből a tejszínezésből kifolyólag lágy tésztát kaptam.
A sütőt előmelegítjük 220 fokra. Előkészítünk egy hőálló piteformát vagy egy tepsit. Szilikonos sütőpapírral béleljük vagy nagyon alaposan kivajazzuk. Az almát megtisztítjuk,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk, majd vizes kézzel golyókat formázunk belőle. Előmelegített sütőben 200°C-on 20 perc alatt készre sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásokat ketté választjuk külön keverőtálba . Majd a sárgáját habosra keverjük a cukorral , akkor jó ha mát szinte ki fehéredik . Lassacskán beleadagoljuk a vizet, majd a szódab...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű