100 g cukor
2 evőkanál méz
csipet só
80 g szezámmag
1 kiskanál vaj
Egy nagyobb sütőpapírt vajazz be és rakd a pultra.
Egy kisebb lábasba csurgasd a mézet és keverd össze a cukorral – már amennyire lehet, hiszen ragad. Lassú
tűzön állandó kavargatás mellett főzd fel addig, amíg nem lesz szép barnás színe. Gyorsan húzd le a tűzről, add
hozzá a sót és szórd bele a szezámmagot és ne hagyd abba a kavarászást. Ekkor tedd bele a vajat, keverj rajta
még egy utolsót, majd öntsd ki az egészet a sütőpapírra.
Fakanállal lapítgasd meg, legyen olyan fél centi vastag, majd hagyd kihűlni. Mire kihűl, megkeményedik, tördeld
össze, nagyon nem kell foglalkozni, hogy egyenméretű téglalapok legyenek.
Ami nem fogy el, csatos üveg- vagy fémdobozban tárolható és sokáig eláll. Na jó, dehogy áll el, hisz elfogy.
A ricottát, cukrot, citromlevet és reszelt héját, a vaníliamagokat összeturmixoljuk a görög joghurttal. A szilikon formákat félig töltjük a krémmel, belekanalazunk egy kis barack...
Elkészítési idő: 30 p Nehézség: Könnyű
Tejet a margarinnal felforraljuk, hozzáadjuk a cukrot, a grízt, végül a kókuszt. Jól elkeverjük, langyosra hűtjük. Egy darab zsírpapírra négyszögletes formát készítünk kb. 1-2 cm...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű