225 gramm light margarin
75 gramm cukornak megfelelő édesítő
200 gramm szénhidrát csökkentett liszt
1/2 teáskanál sütőpor
2 evőkanál kakaópor, pár csepp vanília
tej /növényi tej
A margarint az édesítővel keverd el habverővel , add hozzá a sütőporral és a kakaóval elkevert lisztet, illetve a vaníliát, majd adj hozzá annyi tejet, hogy gyúrható tésztát kapj. Tedd a hűtőbe fél órára. Ezután apró gombócokat formázunk belőlük, sütőpapírra helyezzük és egy villa segítségével laposra nyomjuk. Így a keksz mintás lesz, és aranyos formájú. De természetesen ki is nyújthatod, és szaggathatod, így viszont extra lisztre lesz szükséged, nehogy a deszkára tapadjon, vagy egy nagyon jó szilikonos nyújtólapra.
180 fokos sütöben kb 10-15 perc alatt készre sülnek.
Keverjük össze a kefirt az olajjal, majd lassú tűzön langyosítsuk meg egy kicsit, tegyük bele a sót és a cukrot. Szitáljuk át a lisztet és keverjük bele az élesztőt. Lassanként önt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt a tejjel és a cukorral felfuttattam. A többi hozzávalót a kelesztőtálban összekevertem majd az élesztős tejjel egy picit kidagasztottam. Majd kelesztőtálban megkeleszte...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű