2 db tojás
25 dkg cukor
10 dkg vaj
3 ek cukrozatlan kakaópor
25 dkg háztartási keksz
0.5 dl tej (esetleges)
1 ek cukor
A kekszet összetördeljük, kb körömnyi darabokra. Lehet TV nézés közben, mert aprólékos munka, de lehet nylon zacskóban elterítve, deszkán húsklopfolóval összetörni, ilyenkor azonban vigyázzunk,ne legyen prézli!
Ha háztartási keksz, a tejjel meglocsoljuk, ha győri édes, akkor ez elmaradhat.
A tojást kicsit felverjük, akkora lábosban, amiben majd a keksz is elfér, hogy kevesebb legyen a mosogatnivaló.
A tojáshoz hozzáadjuk a cukrot, a vajat, a kakaót, és állandóan kevergetve lassú tűzön felforraljuk.
A forró krémbe beleforgatjuk a kekszet, jól összekeverjük.
Egy gáztepsire sütőpapírt teszünk, meghintjük kristálycukorral, majd két kanál segítségével a masszából halmokat rakunk.
Szobahőmérsékleten kb. 5-6 óra alatt megszikkad.
♥ A tészta készítése: A lisztet, a szódabikarbónát, a mézes fűszert, porcukrot összekeverjük, majd a margarinnal elmorzsoljuk, és végül a mézzel és tojással összegyúrjuk. Könnyen...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Először málnapürét készítek. A vizet és a cukrot felforralom, majd kihűtöm. A cukorszirupot, a málnát és a citromlét leturmixolom, majd átpasszirozom, és kimérem a szükséges mennyi...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű