30 dkg trappista sajt
1 tojás
1 púpozott evőkanál liszt ( fele finom liszt-fele tönkölybúzaliszt)
kb. 2 dl.olaj a sütéshez
1. A sajtot egy -két órára betesszük fagyasztóba , így sokkal könnyebben lehet reszelni, majd egy tálba lereszeljük.
2.Hozzáadjuk a liszt keveréket és a tojást.
3. Először kanállal elkavarjuk, majd kézzel jól összedolgozzuk.
4. Egy diónyit kiveszünk a masszából és a két tenyerünk között rudacskákat sodrunk.
5. Olajat forrósítunk és a kroketteket beletesszük a forró olajba.
6. Közepes lángon szép világos barnára sütjük, közben óvatosan megforgatjuk.
7. Konyhai papírtörlőre szedjük, hogy lecsöpögjön a felesleges olaj.
Volt két cukkinivirágom azt is megsütöttem a virágba tettem egy ujjbegynyi sajtmasszát és a forró olajban megsütöttem.
Dagasztás után duplájára keleszteni,formázás után sütőpapíros jénaiba tenni,kis idő múlva/5-10 perc/bevágni pengével,díszíteni,saját ízlés szerint.1 órát hagyjuk a jénaiban kelni,l...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A káposztát apróra reszeljük. Megsózzuk, és állni hagyjuk 1 órát. 1 evőkanál olajat felforrósítunk, beletesszük a kinyomkodott káposztát. Borssal és pici lovely sweettel (édesítőv...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
vízgőzön kb 4-5 percenként megkavarva összesűrítjük, úgy h ne legyen darabos
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű