60dkg BL55
-4-4,5 dltej
-3 dkg élesztő
-5 dkg olvasztott vaj
-1-2 ek. Cukor
- 1/2 ek só
Élesztőt felfuttattam, majd az összes hozzávalóval jól kidagasztottam. 5-10 percet pihent a dagasztó tálban. Majd 6-10 fele kell osztani ( most 10- re osztottam). Zsemléket formáztam, majd a tepsin ismét 10-15 percet pihent. 1 tojást felvertem és megkentem a zsemléket!
Sütő előmelegítve 200 fokra, kb 10-15 perc alatt megsül.
A normál zsemlékre szórtam egy kis szezámmagot.
Finom, könnyű és gyors!
Egy nagy tálba hideg vizet teszünk, és citromlevet facsarunk benne, ebbe tesszük majd az almát, hogy ne barnuljon meg. Az almákat meghámozzuk, kivágjuk a magházat, felcikkezzük, é...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A vajat felforrósítjuk a lábasban. Rádobjuk a rizst, és átkeverjük vele. Rögtön ráöntjük a tejet, és beletesszük az Oreo kekszeket. Legkisebb lángon körülbelül 15-20 percig főzz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű