- 259 g teljes kiőrlésű liszt
- 111 g finomliszt
- 37 g 1:4 édesítő
- 75 g margarin
- 2 tojás
- 2 tojássárgája
- 1,5 evőkanál Dia Wellness mézhelyettesítő
- 1,5 evőkanál rumaroma
- 1,5 kávéskanál szódabikarbóna
A krém hozzávalói:
- 1 l tej
- 2 csomag vaníliás puding
- 200 g margarin
- 37 g 1:4 por édesítő
- 2 csomag Dr. Oetker zero vanillin cukor
- 3 tojássárgája
- 2 evőkanál liszt/teljes kiőrlésű liszt
A tetejére:
- 200 ml tejszín
- édesítőszer, ízlés szerint
◾️A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, 2 cipóra osztjuk és kinyújtjuk.
◾️Lisztezett, zsírozott vagy sütőpapírozott tepsi hátoldalán megsütjük a lapokat.
◾️Rövid ideig 3-4 percig sütjük 200 fokra előmelegített sütőben.
◾️Az egyik lapot mielőtt megsütjük, felkockázzuk.
◾️A pudingokat a tojássárgájával, a vaníliás cukorral és a liszttel a tejben megfőzzük és kihűtjük.
◾️A margarint a por édesítővel kikeverjük, és a pudinghoz adjuk.
◾️A nem felszeletelt lapra kenjük a krémet.
◾️A tejszínt az édesítővel habbá verjük, és a krémre halmozzuk.
◾️A tejszínhab tetejére rárakosgatjuk a felszeletelt lapot.
Por édesítővel meghintve tálaljuk.
A piskótához: a tojásokat ketté választjuk, a fehérjét a cukorral keményre vejük, hozzáadjuk a tojások sárgáját, az olvasztott vajat. A végén fakanállal belekeverjük a sütőporral,é...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
A levelestésztát 2 lapban aranybarnára sütjük. A sütőtököt megsütjük, majd botmixer segítségével pépesítjük. A péphez hozzáöntjük a tej ¾ részét, a maradék tejben csomómentesre...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
6 tojássárga, 30dkg porcukor, 1 vaníliás cukor, ezeket összekeverjük. 1/8 l olaj, 1/8 l langyos víz, ezeket is hozzákeverjük. Hozzáadunk még 20 dkg lisztet, 4 e.k. kakaót, 1 sütőpo...
Elkészítési idő: 1 ora Nehézség: Könnyű