Hozzávalók:
piroshúsú paprika
só
extraszűz olívaolaj
1 pici alma- vagy borecet (kihagyható)
A parikát megpucoljuk, felaprítjuk. (Zsebkendőket előkészíteni, ha csípős! Mi is törölgettük a könnyeinket.)
Beledobáljuk a turmixba.
Annyi olajat öntünk hozzá, hogy jól turmixolható legyen, de ne legyen híg.
Ízlés szerint lehet hozzá ecetet önteni és sózni.
Mehet az üvegbe.
Mi szeretjük ezt a kicsit csipős, kicsit savanykás változatot.
Egyszerűbb változat:
Őrölt pirospaprikát annyi olívaolajjal elkeverni, hogy krémes legyen. Egy pici só hozzá, és mehet az üvegbe.
Ezt a nagyon egyszerű paprikakrémet a férjem találta ki még kb. 3 évvel ezelőtt. Olyan sokat sikerült belőle készíteni, hogy a mai napig is kitart, és jó még. Mi a saját csipőspirospaprikánkból készítettük. Szárítottból érdemes elkészíteni, mert nem kell felfőzni, és sokáig eltartható. /verebedit/
Kochen fokozaton 90 percre (100°C)
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. Az áfonyát megmossuk, a gyümölcslével leturmixoljuk. 2. Hozzáadjuk a cukrot felforraljuk, majd 10-15 percig főzzük. 3. Üvegekbe rakjuk, lezárjuk, száraz dunsztba tesszük.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Robotgépben addig daráljuk, amíg krémszerű állagot nem kapunk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű