Házi parizer
Hozzávalók:
1/2 kiló darált csirkemell, 2 tojásfehérje, 200 ml tejszín, 1 gerezd zúzott fokhagyma, 1 ek liszt, só, fekete bors
Elkészítés:
6. Hűtés után jól szeletelhető.
1. Jól összekeverjük az összes hozzávalót.
2. Veszünk egy sütőpapírt. Ráhalmozzuk a húsmasszát. Feltekerjük kolbász formára, majd beletekerjük a lezárt sütőpapírt ezüstpapírba.
3. Lezárjuk, mint a cukorkákat a két végén megtekerve. Spárgával 3 - 4 helyen átkötjük.
4. Forrásban lévő vízben főzzük 35 - 40 percet.
5. Kivesszük a vízből. 1 órát hűlni hagyjuk, majd lehűtjük a hűtőszekrényben.
6. Hűtés után jól szeletelhető.
Egy tálban először keverd a szobahőmérsékletű vajat habosra. Szitáld bele a porcukrot, a mandulát és a lisztet, és keverd el jól őket. A frangipánhoz a mandulának csak a fehér,...
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű
Paprika, paradicsom egy aprítóba szétvágva, vagy ledarálva... hozzá a só... mehet üvegekbe... nem semmi tartósító a só az tartósít..
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
• A csirkemellet összekockázzuk, egy magasabb falú tálba rakjuk és hozzáadjuk a kívánt fűszereket. Sót és borsot mindenképpen érdemes beletenni, de ízlés szerint paprikával, zöld f...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű