4 szép nagy csirkecomb
só
őrölt bors
4 evőkanál olaj
2 kisebb chilipaprika
2 evőkanál szójaszósz
2 dl száraz vörösbor
A mártáshoz:
20 dkg étcsokoládé
1 kiskanál chilipor
Elkészítés: A csirkecombokat félbevágjuk, sóval, borssal meghintjük, szójaszósszal meglocsoljuk. Olajjal kikent tepisbe fektetjük, rákarikázzuk a chilipaprikákat, ráöntjük a bort, és forró sütőben 40-45 perc alatt szép pirosra sütjük, miközben a saját levével öntözgetjük. Ha a combok megsültek, a csokit gőz felett megolvasztjuk, rászűrjük a pecsenyelevet, és chilivel ízesítjük. A csirkecombokat ezzel a mártással tálaljuk. Sült krumplit adunk hozzá.
A pulyka mellett ki kell klopfolni, tojásba forgatni. Kerek jénai tálba: (a tálat margarinozni), 1 sor bacon, 1 sor pulyka mell, 1 sor sonkát rakni, rá reszelt sajt, s így tovább...
Elkészítési idő: 3 óra Nehézség: Nehéz
A húst néhány órára áztatjuk a sörben, majd leitatva sózzuk, borsozzuk és vajjal elkevert olajban átsütjük. Kiszedjük a húsdarabokat és a visszamaradt zsiradékjában aranysárgára pi...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű