Hozzávalók:
60 dkg burgonya
1 nagyobb fej vöröshagyma
2 ek olaj
2 kk édes nemes őrölt fűszerpaprika
2-3 babérlevél
só,bors
1 kk erős paprikakrém
1 kk szárított tárkony (persze a friss zamatosabb :)
1 szál füstölt száraz kolbász
1 ek. liszt)
1 dl tejföl
Burgonyát és vöröshagymát megtisztítjuk és kockára vágjuk. Mélyebb fazékban olajat hevítünk és az apróra vágott hagymát megfuttatjuk rajta. Megszórjuk fűszerpaprikával és felöntjük az alaplével.
Beletesszük a burgonya kockákat és a fűszereket, ízlésünk szerint. Kis lángon főzzük. Füstölt kolbász bőrét lehúzzuk, karikákra vágva levesbe tesszük. Folytatjuk a főzést egészen addig, amíg a burgonya kockák megpuhulnak.
Tejfölben elkeverjük a lisztet és kevés leves merünk hozzá, újból keverjük és besűrítjük vele tartalmas magyaros levesünket. Kíméletesen főzzük forrásig és készen vagyunk.
ELKÉSZÍTÉS 2 l vizet odateszünk forrni a kanálnyi sóval és egy kicsi vajjal. Amíg a víz felforr addig a bacon szalonnát felvágjuk vékony csíkokra. A tésztát 3-4 darabra törjük...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű