3 kg őszibarack
500 g cukor
3 csapott kávéskanál citromsav
4 l víz
A barackot meghámoztam, összeturmixoltam, feltettem főni a vízzel és a citromsavval együtt, majd bele a cukor. Forrástól közepes lángon még kb öt percig főztem. Csírátlanított üvegbe töltöttem úgy, hogy színültig töltöttem, rá a kupak és már ment is a szárazdunsztba. A meleg lé visszahúzódik, vákum keletkezik, így nem tud megromolni. 6,5 liter lett.
A hozzávalókat összekeverjük,majd jéggel töltött pezsgőspohárba töltjük.Narancs szelettel díszítjük.
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
Meleg vízben alaposan megmosunk egy citromot és egy almát. Az almát meghámozzuk, daraboljuk, a citromot citromfacsarón jól kisajtoljuk. Tejjel és a mézzel sima állagig turmixoljuk....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy nagyobb keverőtálban öntsd össze a mangó pürét, a joghurtot, a tejet. Sózd ízlés szerint, esetleg cukrot is adhatsz hozzá. Keverd el homogénné az italt. Ha pürét hasnzálsz, ak...
Elkészítési idő: 65 PERC Nehézség: Könnyű