6-8 db főtt tojás
1 doboz tejföl /kicsi/
3-4 evőkanál majonéz
1 evőkanál mustár
citromlé
só, bors, ízlés szerint cukor
A tojásokat keményre főzzük, lehűtjük és megpucoljuk.
Felkarikázzuk /tojás szeletelővel/ vékony szeletekre vágjuk.
Egy üvegtálba összekeverjük a tejfölt, majonézt, mustárt, sót, borsot, cukrot, és a citromlevet, és amikor megfelelő az íze, hozzákeverjük a kihűlt, felszeletelt tojásokat.
Lehet erősen fűszerezni, mert a tojás felveszi az ízeket.
A tetejét ízlés szerinti hozzávalókkal díszítjük, majd betesszük a hűtőbe legalább két órára.
Fogyaszthatjuk reggelire, vacsorára, vagy sültek mellé.
Én húsvéti sonka mellé is tálaltam már!
Sütőpapírral bélelt tepsibe raktam a szeletelt sajtot úgy, hogy kissé fedjék egymást, megszórtam a reszelt sajttal és 2 percre meleg sütőbe tettem, épp csak, hogy kissé összeolvadj...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A tojásokat főzd keményre forrástól számítva kilenc-tíz perc alatt. Pucold meg, majd amikor kihűlnek, vágd ketté. A sárgákat rakd külön tálkába, és villával nyomkodd össze. Sózd, b...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
Apróra vágjuk a zöldségeket, sajtot, összekeverjük. Állni hagyjuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű