4 kg körte
2 kg cukor
3 csomag dzsemfix (3:1 zselé)
1 késhegynyi fahéj
5 dl édes fehérbor (muskotályos)
1 késhegynyi szalicil (üvegenként)
A körtét megmossuk, és négybe vágva kimagozzuk.
A negyedeket vékony szeletekre vágjuk egy nagy lábosba aprítva.
Rákerül 1 kg cukor és a bor. Egy napig hagyjuk szépen állni.
Utána addig főzzük, amíg a körtedarabok kicsit üvegesek nem lesznek, és már nincs habja.
Rárakjuk a másik kiló cukrot is. Hagyjuk egy napot megint állni.
Másnap felforralva hozzáadjuk a 3 zacskó zselét, jól elkeverjük, majd addig melegítjük, amíg gyöngyözve el nem kezd forrni.
Átöblített befőttes üvegbe rakjuk, késhegynyi szalicilt koppintunk a tetejére, lezárjuk jól, és a legjobb paplanjaink alá berejtjük, hogy egy napig hűljön, lassan.
A túrót a tejjel odatesszük forrásig főni, majd egy sűrű szitán leszűrjük,egy lábosba tesszük, hozzáadjuk a vajat, szódabikarbónát, sót, jól összekeverjük,majd állandó keverés mell...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
fbghsdfgarg jioéúkjgaljgléasjg kaséfdhjzaseéhz aséjfhzaéz aéjlerzaéerz
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
A vízben a cukrot felforralom bele rakom a citromsavat és a Nátrium benzonátot. Ezután a bodza virágokat is belerakom megvárom még rottyan egyet és hagyom benne kihülni. Amikor kih...
Elkészítési idő: 2x fél óra Nehézség: Könnyű