50 dkg liszt
2,5 dkg élesztő
2,5 dl tej
1 teáskanál cukor
1 teáskanál só
1 dl olaj
20 dkg sajt
2 tojás (a kenéshez
A langyos cukrozott tejben felfuttatjuk az élesztőt, majd a lisztet, a sót és az olajat is beletesszük, meggyúrjuk a tésztát. Nem kelesztjük sütés közben megnőnek a kiflik. 2 cipóra osztjuk és lisztezett felületen kör alakúra nyújtjuk. Háromszögekre vágjuk, majd feltekerjük és kifliket formálunk belőle. Papírral bélelt tepsibe tesszük és megkenjük felvert tojással, rászórjuk a reszelt sajtot és 180 fokos sütőben nagyjából 25 perc alatt megsütjük.
1 óra kelesztés. formázás, sütés
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet a dagasztó tálba teszem . A közepén kis fészket alakítok ki . Belekanalazom a mézet . Rámorzsolom az élesztőt . Felöntöm egy kevés meleg vízzel és hagyom , hogy felfusson...
Elkészítési idő: 2ó 10 p Nehézség: Közepes
A vízben feloldottam az élesztőt, majd a liszt felével alaposan összekevertem. Ha kenyérsütő géppel dolgozunk, készíthetjük egyenesen az üstben. Ha nem, akkor tegyük a dagasztásra...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű