egy pohár kefir
cukor, só és szódabikarbóna (mindegyikből fél teáskanálnyi)
kb. 10 dkg reszelt keménysajt
két evőkanálnyi liszt
A töltelékhez:
kb. 10 dkg vékonyra szeletelt párizsi, virsli ezek helyett bátran használható túró is
zöldségzöldje
A kefirhez adjuk hozzá a sót, a cukrot és a szódabikarbónát. Alaposan keverjük össze.
Adjuk hozzá a reszelt sajtot, a lisztet. Az egészet tésztává gyúrjuk.
A tésztából egy gombócot formázunk, majd négy-hat részre osztjuk. Mindegyiket 2-3 mm vastagságúra kisodorjuk, az egyik felére ráhelyezzük a tölteléket. A másik felét ráhajtjuk, a szélét összenyomkodjuk, majd az egészet még egyszer, óvatosan kinyújtjuk.
Étolajat hevítünk serpenyőben, és ha már forró, fedő alatt kisütjük benne a lepényeket, úgy, hogy mindkét oldaluk pirosas-barnás legyen.
Forrón, tejföllel javasolt fogyasztani. Ha valaki ilyen finomsággal kínál, annak kevesen tudnak ellenállni.
A fejes káposztát egy nagyobb tálba reszeljük, majd kevéske sóval hintjük és hagyjuk állni. Egy másik tálba belereszeljük a megpucolt répákat és a hagymát, majd elkészítjük az önte...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A húst sózzuk, borsozzuk, majd lisztbe forgatjuk és forró olajon kissé átpirítjuk. Olajozott tepsibe egymás mellé fektetjük a húsokat. A többi hozzávalót összekeverjük, majd a húsr...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű