70 dkg liszt,
4 dl víz,
4 dkg élesztő,
egy kávéskanál só,
cukor,
4 evőkanál olaj,
egy marék darabos dió,
egy kis fej lila hagyma
A hozzávalókat robotgéppel jól összedolgozni. A végén bele egy marék darabos dió,és egy kis fej lila hagyma. Kelesztő tálba megkel, átgyúrom, bele a pataki tálba, lekenem vizes kézzel és három vágást teszek rá. Itt már formájára kel.
A végső lépés a sütés közepes hőfokon egy óra alatt kész.
Áztasd be a pataki tálat, és hideg sütőbe tedd be.
Az összes hozzávalót összekeverjük és a tésztát összegyúrjuk. Hagyjuk kelni 1 órát. A tésztát 16 részre osztjuk. Golyókat formázunk. Hagyjuk kelni 30 percig. A süteményeket kinyú...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Egy nagy tálba átszitáljuk a lisztet, közepébe kis mélyedést vájunk ide morzsoljuk az élesztőt, majd 1 dl langyos tejben elkeverjük a cukrot- a tojást és az élesztőre öntve várjuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű