• 150 gramm liszt
• 25 gramm sertészsír + egy kevés a forma kikenéséhez
• 50 gramm porcukor
• 2 darab tojás
• 2 deciliter tej
• egy marék cukrozott, aprított dió a sütemény tetejére
A hozzávalókat egy tálban jól összekeverjük, majd a sütemény tésztáját kizsírozott tepsibe öntjük – én kisebb mennyiséget készítettem, ezért egy szűkebb 10X25 centis kenyérformát használtam. Előmelegített, 200 fokos sütőben 20-25 percig, illetve barnulásig sütjük. Ha elkészült, felszeleteljük és meghintjük apróra vágott, cukrozott dióval. Mivel ez önmagában csak egy üres tészta, ezért a tepsibe öntött masszába a sütés elején potyogtathatunk friss, avagy télire eltett meggyet, vagy ízlés szerint akár más gyümölcsöt is.
1. Alaposan összedolgozzuk a tészta hozzávalóit. Lisztezett deszkán 4 lapot nyújtunk ki belőle. Egy kivajazott, 30x35 cm-es tepsibe egyengetjük, majd egyesével kisütjük előmelegíte...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tojásokat szétválasztom, a tojásfehérjét pici sóval kemény habbá verem. A tojások sárgáját kikeverem a porcukorral, a vízzel és az olajjal, majd rászitálom a lisztet, a sütőport és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű