50 dkg finomliszt
2,5 dl tej
2,5 dkg friss élesztő
2 dkg cukor
1 tojás
20 ml olaj
csipetnyi só
fél citrom reszelt héja
A töltelékhez
5 dkg vaj vagy margarin
7 dkg cukor
3 dkg vaníliás cukor
5 g őrölt fahéj
A töltelékhez a vajat megolvasztjuk, elkeverjük benne a cukrokat és a fahéjat, majd hűtőbe tesszük, hogy a zsiradék újra megszilárduljon.
1 dl langyos tejben pici cukorral felfuttatjuk az élesztőt. A többi hozzávalót tálba mérjük, hozzáöntjük a megkelt élesztőt, és a maradék tejjel kelt tésztát dagasztunk.
Langyos helyen, lefedve duplájára kelesztjük. Kicsit átgyúrjuk, majd újra kelesztjük.
Lisztezett munkafelületre borítjuk a tésztát és 1,5-2 cm vastagságú téglalapot nyújtunk belőle.
Megkenjük a fahéjas töltelékkel, bejgliszerűen feltekerjük és éles késsel hosszában kettévágjuk.
Az így keletkezett két fél tésztarudat összefonjuk úgy, hogy mindig a vágott rész kerüljön felülre.
Olajjal vékonyan kikent formába fektetjük (forma nélkül is süthető) és letakarva még 15-20 percet kelesztjük.
180 fokos sütőbe toljuk és 35-40 perc alatt megsütjük.
Aki a kakaót részesíti előnyben, lecserélheti a fahéjat, úgy is nagyon finom.
180 fok, 15-20 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy 30x24 cm-es tepsit kivajazunk, és kiszórunk zsemlemorzsával, majd félretesszük. 5 g vaj, 30 g zsemlemorzsa A kifliket felkarikázzuk. 8 db kifli A tejet feltesszük főni a ci...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tepsi alját kirakjuk keksszel. A töltelékhez egy edényben összekeverjük a hozzávalókat. Ezt sűrű krémmé főzzük. Hagyjuk félig kihűlni, majd hozzákeverjük a tojások felvert ha...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű