1 liter piros szőlőlé
5 dl narancslé
5 dl édes vörösbor
1-2 db fahéj
4-5 szem szegfűszeg (őrölt is jó)
1 rúd vanília
10 dkg cukor
1 db narancs
A hozzávalókat felforralom, majd a narancsot felszeletelem és azt is hozzáadom. Forrón poharakba adagolom.
Gyerekeknek bor nélkül is lehet készíteni.
Oláh Sándorné Papinot Éva · Szigetszentmiklós Nagyon jo recept én is mrgfogom csinálni. Egyébként télen én almát .sárgarépát lereszelek mézzel meglocsolom pici citrom lével megl...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
Turmixolás után tejszínhabbal szolgálhatjuk fel, és aprított meggydarabkákkal diszítjetjük
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az epret megmossuk, megszárítjuk, és egy nagy 5 l-es befőttesüveg aljára szórjuk. Ráöntjük a cukrot, a konyakot, légmentesen lezárjuk, és összerázzuk. Hűvös helyre tesszük, és 2-...
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű