50 dkg darált hús
1 cs milánói rafinéria
1 cs szeletelt bacon
1 tojás
15 dkg gomba
2,5 dl hideg víz
2 gerezd fokhagyma
só
őrőlt bors
15 dkg sajt
A darálthúshoz hozzáadom a reszelt fokhagymát, tojást, sót, borsot és összekeverem. Nyolc egyforma kis rudat formálok belőle és egy-egy szelet baconba betekerem.
Egy kis hőálló tálba lerakom és 180 fokos sütőben 10-15 percig sütöm.
A gombát felszeleteltem 2 kanál olajon megpároltam, hozzáadtam a milánói rafinériát, vízzel felöntöttem és 2-3 percig főztem, amíg besűrűsödött.
A sütőből kivett húsokra ráöntöttem, sajttal bőven megszórtam és visszatettem a sütőbe.
A kifőzött tésztával tálaltam.
Dobj turmixgépbe vagy 5 dkg hántolt mandulát, vagy 5 dkg kesudiót, vagy 1 dl kókusztejet/kókusztejszínt Öntsd föl további vízzel úgy, hogy összesen 5 dl legyen a folyadék Turmixo...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hagymát megdinszteljük, majd hozzáadjuk a villával összenyomott tojásokat, és a fűszereket. Összemelegítjük, és nagyon gyorsan belapátoljuk!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A magokat apróra daráljuk, összekeverjük. Ebből a keverékből naponta egy evőkanálnyi mennyiséget joghurtba vagy kefirbe keverve fogyasztunk. Fő szabály, hogy előtte 2 órával ne...
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű