2 főre:
– 1 vagy 2 banán (attól függően, hogy mennyire szeretnénk édesre, én mindig egyet használok)
– 2 kisebb marék friss spenót
– 2 kisebb marék (fagyasztott) vegyes bogyós gyümölcs (málna, szeder, áfonya, ribizli)
– 2-3 evőkanál zabepehely
– 1 evőkanál chia mag
– 1 evőkanál kendermagpor
– 200-300 ml mandulatej (attól függően, hogy mennyire szeretnénk sűrűre)
Tegyük az összes hozzávalót a robotgépbe és turmixoljuk simára. Töltsük poharakba és azonnal fogyasszuk, mivel a chia- vagy lenmag elég hamar besűríti és utána inkább kanalazva tudjuk enni.
1. Az előre behűtött hozzávalókat összemérjük.
Elkészítési idő: 5 perc Nehézség: Könnyű
A tejszín felét felmelegítettem, bele a cappucino por és a cukor, simára kevertem, maradék tejszín, ezután vanília aroma, sűrített tej és lassan hozzáadtam a rumot. Üvegbe tölteni...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
- A meggyet megmossuk, kimagozzuk, vagy csak jól összetörjük, egy 5 L-es befőttes üvegbe tesszük, és az így kapott meggyléhez 2 l vizet, 1 kg cukrot keverve langyos helyen, lefedve...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű