25 dkg finomliszt
10 dkg vaj
2 dkg nádcukor
1 db tojássárgája
1 csipet só
1 citrom reszelt héja
1 dkg élesztő
1 dl tej (langyos)
1 db tojás (a kenéshez)
A töltelékhez:
8 dkg darált dió
7 dkg nádcukor
1 csomag vaníliás cukor
1 db tojásfehérje (felvert habja)
1 marék mazsola (ízlés szerint)
1. A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, majd hozzáadjuk a tejben felfuttatott élesztőt is, és kb. 1 óráig pihentetjük.
2. A tésztát vékonyra nyújtjuk, majd nagyméretű pohárral vagy fánkszaggatóval kiszaggatjuk.
3. Elkészítjük a tölteléket. A diót összekeverjük a cukorral, a vaníliás cukorral és a felvert tojásfehérjével, majd minden korongra teszünk egy picit a töltelékből.
4. Az előzetesen vízbe/tejbe/rumba áztatott mazsolából 2-2 szemet teszünk a töltelékhez.
5. Minden egyes darabot kifli alakúra csavarunk, és sütőpapírral bélelt tepsibe rakosgatjuk őket.
6. Tetejüket megkenjük tojással és néhány helyen megszúrkáljuk a kifliket.
7. Előmelegített sütőben aranybarnára sütjük őket.
Elvileg 18 db szép nagy kifli lesz. Zacskóban tartva több napig is puha marad. Márványos minta: először lekenjük tojássárgájával, majd ha ez megszáradt, akkor a fehérjével.
A tejben egy evőkanál cukorral felfuttatjuk az élesztőt. (Megvárjuk, hogy a tej tetején vastag, halványbarna hab képződjön.) A lisztbe szórjuk a sót, a maradék cukrot, beleöntjü...
Elkészítési idő: 1óra30 perc Nehézség: Könnyű
Mindent összekeverek, bedagasztom. 30 percet kelesztem, majd 180 fokon 35 percet sütöm.
Elkészítési idő: 90 perc Nehézség: Könnyű