Tészta:
65 dkg finom liszt
2 dl tej langyos
10 dkg vaj olvasztva
1 db (150 g)joghurt
1 teás kanál só
4 evőkanál cukor
2 db tojás
4 dkg friss élesztő
Kenéshez:1 db tojás
Szóráshoz:
cukor+fahéj vagy kakaó vagy kókusz
Máz:
1 dl meleg víz
4+5 evőkanál cukor
Az élesztőt a tejjel felfuttatóm.A többi hozzávalókat tálba rakom és a felfuttatót élesztővel jól kidolgozom lágyabb tésztát kell kapnunk.Letakarva meleg helyen kelesztem.Vagy csinálhatjuk kenyérsütő géppel annál alulra kerüljön a langyos tej dagasztjuk majd kelesztjük a géppel.
Míg kell a tésztánk addig elkészítjük a formákat amire tekerjük a tésztát,sörös dobozt vagy kéztörlőpapír gurigát alufóliával betekerünk,olajjal kenjük meg.
Lisztezett deszkára kiborítom a tésztánkat,nyújtom és csíkokra vágom,tojással megkenem így könnyeben ráragad a fahéjas cukor is , feltekerem a dobozokra úgy,hogy a tészta csíkok fedjék egymást,cukros fahéjba hempergetem.Állítva sütőpapíros tepsire rakom,hagyom kelni.
180-200 fokon sütöm.Ha már kezd barnulni akkor a mázzal,a langyos cukros vizel le fújkálom őket kicsit vissza rakom még sülni.
Egy kisebb edénybe tegyél 1 dl kézmeleg vizet, 2 evőkanál cukrot, 1 evőkanál lisztet és morzsold bele az élesztőt. Langyos helyen hagyd felfutni 15 percig. Egy nagyobb tálba mérd...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
elkészítést kinézni dagasztott tészták sütésénél :)
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Bedagasztottam,két részre osztottam.Az egyik részt jénaiba tettem kenyérnek,a másik felét nyolc részre osztottam,kis gombócokat formáltam,hagytam kelni.30 perc után hosszúkásra nyú...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű