40 dkg liszt, 20 dkg ráma, pici só, 0,5 sütőpor, 1 kávés kanál szódabikarbóna, 16 dkg porcukor, 2 tojás, és annyi tejföl, hogy jó puha tésztát kapjunk.
Töltelék,: 1,5 kg alma, vaníliáscukor, cukor ízlés szerint, kicsit megpárolni, ha kihűlt fahéjjal ízesítjük.
A tésztát ketté vesszük, és normál tepsibe nyújtjuk az egyik felét, erre zsemlemorzsát szórunk, rá a z alma, befedjük a másik tésztával, tetejét cukros tejjel megkenni, és sütjük.
Melegítsük be a sütőt és béleljünk ki egy 32 x 40 cm-s tepsit sütőpapírral. A tészta elkészítése: szitáljuk bele egy tálba a lisztet keverjük bele a sütőport és a cappuccinó port....
Elkészítési idő: 1 ora Nehézség: Közepes
A tojások sárgáját a cukorral habosra keverem. Majd összekeverem a többi hozzávalóval és 30-40 percig előmelegített sütőben kisütöm.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A sütőt 200 fokra kapcsoljuk. A hozzávalókat csomómentesre összekeverjük. Ezután egy sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük a masszát. Felkockázott sárgabarackkal jól megrakjuk a tetej...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű