1 egész nagy csirkemell filé
1 csapott kk só
1 nagy csipet őrölt bors
5 dl olaj a sütéshez
Bundához:
2 nagyobb tojás
2 púpos ek liszt
2 ek tej
0,5 kk só
1 tk házi fokhagymakrém (esetleg 2-3 nagyobb fokhagyma
A megtisztított csirkemellet vékony csíkokra, darabokra vágjuk, kicsit lecsepegtetjük és megszórjuk kb. 1 csapott kk sóval, és 1 nagy csipet őrölt borssal. Kicsit félretesszük. Az olajat egy tálba felforrósítjuk.
Egy másik tálkában a bundához a tojásokat a sóval, fokhagymakrémmel (esetleg zúzott fokhagymával) habosra kavarjuk, majd hozzáadjuk a lisztet és csomómentesre keverjük, kevés tejjel lazítjuk. Beleforgatjuk a csirkedarabokat.
Ha már elég forró az olaj, akkor egy villával, egyesével kicsit lecsepegtetjük a mell darabokat és a forró olajba engedjük. Pár perc alatt a közepestől kisebb lángon szép barnára sütjük.
Konyhai papírtörlőn hagyjuk a felesleges olajat lecsepegni.
Ez a gyerekeim egyik kedvenc étele, bármikor szívesen fogadják, ez olyan mindenkor bevethető fogás
Ízletes csirkedarabok, amik a bundában puhulnak meg, szaftosak, egyáltalán nem szárazak. Kínálhatjuk a megszokott köretekkel, vagy csak fokhagymás mártogatóssal, esetleg friss salátával. Ez nem egy nagy adag, érdemes legalább duplázni
A húsokat megmossuk, sózzuk és borsozzuk és mindegyiket egy szelet baconbe tekerjük, ezután kiolajozott tepsibe tesszük. A hagymát apróra vágjuk és mellé rakjuk, az olajbogyóval eg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Fel rakom a vizet pici sóval, kevés bors, pici vegeta, petrezselyem zöld, főzöm pár percig, és egy tálba téve a kuszkuszt, ráöntöm a főzött vizet, és letakarom 20-percre, közben...
Elkészítési idő: 10-perc Nehézség: Könnyű