20 dkg porcukor
4 evőkanál igazi főzős kakaópor (nem instant ! )
5 dkg Rama margarin, ami egy csöppet megpuhítunk (pl mikróban - de ne folyjon!)
4 evőkanál forró víz
A hozzávalókat egy mély tálban addig keverjük (először a kakaót a forró vízzel), amíg sima, egynemű, krémes mázat nem kapunk.
Kész, már kenhető is a süteményre. Pár óra alatt megköt és lehet szeletelni, fogyasztani a sütit.
A kész süteményt NE tegyük hűtőbe! csak hűvös helyre (pl spájzba) és NE fedjük le semmivel, különben nem köt meg a máz !
A kakaópornál nem csak az a lényeg, hogy ne instant legyen, hanem hogy igazi ! A lényeg, hogy a kakaótartalom 20-22% legyen, bár van olyan fajta kakaó is, amelyik 10-12% -os és mégis jó minőségű.
Javaslat: egy kevés rumaromával is ízesíthetjük a mázat.
Tapasztalat szerint xilittel is működik .
Újabb tapasztalat szerint " A margarint egy evőkanál olajjal lehet helyettesíteni, szép fényes máz lesz."
Hideg csokimáz - nem kell főzni, mert biztos hogy mindig sikerül !
A langyos tejben felfuttatjuk az élesztőt, majd egy tálban összekeverjük a tészta hozzávalóival, bedagasztjuk és konyharuhával letakarva meleg helyen a duplájára kelesztjük. Megfel...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
A tejet felforraljuk. Miközben forr, a tojásokat kettéválasztjuk (külön a sárgáját, külön a fehérjét), a fehérjét kemény habbá verjük, a sárgáját meg habosra kikavarjuk a cukorral...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejet 25-30 fokra melegítjük, majd beletesszük az oltóenzimet. Fél óra múlva szűrövel egy nagy gézre, amit egy megfelelő edénybe tettünk, szedjük az alvadékot, és összegyúrj...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz