40 dkg darálthús
10 dkg gersli
3 db tojás
1 kg fejes káposzta
2 db sűrített paradicsom (70 gr)
6 db édesítőtabletta
2 db vöröshagyma
4 ek étolaj
2 ek teljes kiőrlésű liszt
1 mk fokhagymapor
2 tk pirospaprika
1 mk őrölt kömény
2 tk ételízesítő
só
bors
A gerslit beáztatom dupla mennyiségű sós vízbe kb. 3 órára. Ezt követően 25 percig főzzük, szintén dupla mennyiségű vízzel. Majd 25 percig lefedve tartjuk.
Az egyik hagymát kevéske zsíron megfonnyasztom, ráteszem a pirospaprikát. Fél liter vizet öntők rá, és belekeverem a sűrített paradicsomot. Felforralom, és az édesítő tablettát beledobom, majd beleteszem a felszeletelt káposztát.
Ételízesítővel, sóval, borssal és köménnyel ízesítem.
A másik hagymát egy pici zsíron megfonnyasztom, pirospaprikát szórok bele, sót borsot, fokhagymát .Átteszem egy tálba ,majd hozzáadom a majdnem puha gerslit, tojást és a darált húst.
Alaposan összegyúrom, és gombócokat formázunk belőle melyeket a felforrt káposztába rakom. Forró vizet öntök rá, hogy ellepje.
Egy óra főlés után, berántom ( Vagy opcionálisan egyéb sűrítési eljárást alkalmazok ). Jól kiforralom, és kész .
A hozzávalókat összekeverem a granolához a dió kivételével, ezt később adom majd hozzá. A masszát 180 fokra előmelegített sütőben 10 percig sütöm, majd átforgatom az egészet, ekk...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
elkészítés 2 dl tejben elkeverjük a pudingporokat és a cukrot. 1,8 l tejet felforralunk a felvágott vaníliarúddal, beletesszük a pudingport és a mazsolát. Készre főzz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű