- 300 g száraz bab
- 1 kis fej vöröshagyma
- 2 gerezd fokhagyma
- babérlevél
- 1,5 ek almaecet
- só
- bors/borsikafű
- 2-3 tk pirospaprika
- 3 ek zabliszt
- 2 dl joghurt
- 1 ek kókuszolaj
- víz, igény szerint (kb. 7-8 dl)
A babot előző este beáztatjuk.
Az apróra vágott vöröshagymát kevés olajon aranysárgára pirítjuk, majd a leszűrt babot ráöntjük, a pirospaprikával megszórjuk és felengedjük vízzel, hogy ellepje. Beletesszük a fűszereket és puhulásig főzzük a babot. Ha kell, pótoljuk a vizet.
Amikor már aránylag puha, kiveszünk egy merőkanállal, és egy tálban egy kevés liszttel, valamennyi főzőlével elturmixoljuk. Hozzáadjuk a joghurtot, picit még turmixoljuk és visszaöntjük a főzelékbe. Adunk hozzá almaecetet, felforraljuk az egészet és ízesítjük még, ha szükséges.
Ha hígnak tűnik, ne ess kétségbe, mert be fog sűrűsödni. Kivéve, ha nagyon híg. Akkor kell még bele liszt.
Jól illik mellé a fasírt, a vöröslencse fasírt, sült virsli.
◾️A megpucolt és megmosott burgonyákat egy sajtreszelőn lereszeljük. ◾️Ha sok levet enged kinyomkodjuk, majd hozzáadjuk az átszitált liszteket, a sót, a borsot, a zúzott fokhagymá...
Elkészítési idő: 90 perc Nehézség: Könnyű
Melegítsük elő a sütőt 400 fok. Vágott sárgarépát hosszában „krumpli”. Következő, keverjük össze olívaolaj, parmezán, fokhagyma por, petrezselyem, só, bors egy közepes tálba. Add...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű