- 50 dkg liszt
- 1,5 tk. só
- 3 ek. olaj
- 3 dl víz (fele lehet tej)
- 2 dkg élesztő
A hozzávalókból bedagasztom a kenyértésztát. Lehet géppel, vagy akár kézzel is. Pizzatészta keménységűnek kell lennie. Letakarom és kb. 30 percig pihenni hagyom. Ezután 6-8 darabba osztom, a serpenyő méretétől függ. Gömbölyítem őket és ismét hagyom kb. 10 percig pihenni. Ezalatt jól felforrósítok egy serpenyőt vagy egy nagyobb wokkot, a lényeg, hogy teflon vagy valamilyen tapadásmentes bevonatú legyen.
A tésztát egészen vékonyra nyújtottam, erre rápakoltam a tölteléket, majd befedtem egy másik vékonyra nyújtott tésztával. A szélét kissé összenyomtam, majd a szárazon felforrósított serpenyőbe tettem. Oldalanként 3-4 perc kell ahhoz, hogy szépen átsüljön és egy kis ropogós kérget kapjon.
A hagymát karikára vágjuk, a szalonnával együtt picit átpirítjuk. A sajtot és a paprikát felkockázzuk. A tojásokat felverjük, beletesszük az összes hozzávalót, ízesítjük. Szilikon...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. Felhevített kókuszolajon pirítsd meg a kockára vágott hagymát és fokhagymát, majd add hozzá a csirkemellet, és a fűszereket. 2. Ha a csirkemell kissé megpirult, add hozzá a par...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű