Tetszőleges csirkehús
gomba
hagyma
szójaszósz
kevés balzsamecet (kb.1 ek.)
kevés cukor
fokhagyma(por)
kevés bors
gyömbér
1-2 ek.étkezési keményítő
( itt is még az osztrigaszószt akarom kipróbálni hozzá )
Húst daraboljuk,gombát is, olajban hagymát pároljuk rá a hús aztán a gomba,fűszerezzük. Vízzel felengedjük. Keményítőt vízzel simára keverjük, mikor megkőtt a hús,gomba a kikevert keményítővel sűrítjük, ha szükséges vízzel hiíthatjuk, fűszerezést ellenőrizzük, pár percig összefőzzük.
1. A töltelékhez a vízbe áztatott zsemléket kinyomkodjuk, hozzáadjuk a tojásokat, az apróra vágott petrezselyemzöldet, az 1 evőkanál olajat, ízlés szerint fűszerezzük sóval, őrölt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A szeletelt csirkemellet beforgatni lisztbe, tojásba, sajtba. Belerakni a jénai tálba egy kevés tejszínt rátenni. Sütni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A csirkemellet sózzuk, borsozzuk és olívaolajon megsütjük, hozzáadjuk a zúzott fokhagymát. Közben egy kis edényben felmelegítjük a tejfölt és belekeverjük a tejszínt. A reszelt eme...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű