8db csirkecomb (alsó/felső vagy vegyesen)
2db vöröshagyma
2db paradicsom
pirospaprika
só, bors
2dl tejföl
liszt
olaj
A hagymát, paprikát és paradicsomot felaprítjuk.
A hagymát az olajon megpirítjuk, majd levesszük a tűzről, és belekeverjük a fűszerpaprikát.
Hozzáadjuk a csirkecombokat, majd sóval, borssal ízesítjük.
Lefedve megpároljuk. Ha kell, kevés vízzel felöntjük.
Amikor a csirke megpuhult, kiemeljük a lábosból.
A levét behabarjuk a tejföl, a liszt és 1 dl víz keverékével, majd összeforraljuk.
Galuskával tálaljuk.
A combokat forró zsírban hirtelen átpirítottam , majd szalmapityókával és a szafttal együtt tálaltam . Lapító – vágódeszka Murok – sárgarépa szalmapityóka – szalma krumpli
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Először a krumplit megpucolom, felkockázom megfőzöm. Ugyanis tovább fő a krumpli mint ahogy elkészül a resztelt máj. Az egyik hagymát apró kockára vágom,a másikat karikára vágom,...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A csirkecombot kevés olajon megsütöm, kiveszem az olajból, az olajban megpuhítom a hagymákat, a petrezselymet, felöntöm tejszínnel, mustárt keverek bele, sózom, borsozom és belerak...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű