Kovász :
250m l víz
250g liszt
1 db élesztő
1 evőkanál olaj
KENYÉR
15Gr cukor
30gr só
50 ml viz (meleg)
1kg liszt
2 ek étolaj
Kovász : Összekeverjük az élesztőt a meleg vízzel.. majd a lisztet ÉS EGY KANÁL ÉTOLAJAT keverem és habosra vagyis alaposan elkeverem ,. lezárt DOBOZBAN HAGYOM ÁLLNI 30 DE AKÁR EGY ÓRÁT
Utána hozzá adom a többi hozzávalót és alaposan kidagasztom
30 percet hagyom pihentetni:) (Zárt dobozba)
Majd ismét átgyúrom és 30 perc után megint .
Sütő edény aljáéba egy kis vizet engedek arra teszem a sütőpapírt és belehelyezem a kenyeret 30 percig hagyom pihenni és bevágom a kenyér tetejét
https://www.youtube.com/watch?v=MVGpNIScHVM
Letakarva 180 fokon légkeverésen 1 óráig sütőm :) Majd 10 percig pirítom :)
Elkészítés: Az alapanyagokat jó alaposan kidolgozzuk, az olajat a végén adjuk hozzá. Majd két egyenlő részre osztjuk. Megformázzuk, majd olajjal vékonyan megkenjük, bevagdossuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összekeverjük majd meleg helyen 50 percet kelesztjük.Ezután szilikonos formába tesszük és további 30 percet kelesztjük .A tetejét megkenjük tojásfehérjével és megs...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű