Tészta:
50 dkg liszt, 20 dkg porcukor, 5 dkg margarin, 1/2 cs. sütőpor, 2 egész tojás, 1 dl tej.
Összedolgozzuk a hozzávalókat és 6 lapot sütünk. Nem kell nagyon sütni, ne legyen színe a tésztának, mert akkor eltörik és meg se puhul!
Krém:
7,5 dl tej, 10 dkg liszt, 3 evőkanál kakaó - ezt megfőzzük.
Ha kihűlt hozzáadunk 25 dkg porcukor és 25 dkg margarin keverékét.
Megtöltjük a lapokat, tetejét bevonjuk csokival.
Másnap szeleteljük.
Piskóta : tojásfehérjékhez pici só és citromlé , ebből kemény habot verünk . Majd ehhez hozzáadjuk a cukrot , elkeverjük , majd ehhez a tojássárgáját . Elkeverjük . Majd a sütőporr...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet szitáld egy tálba, keverd össze az olvasztott vajjal. Tedd bele a porcukrot, a sütőport és a tojást. Gyúrd amíg összeáll és nem ragacsos. Csomagold fóliába a tésztát és 1...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű