~BEBE keksz, Albertkeksz is lehet
~friss eper, vagy tetszés szerinti gyümölcs
~kis tepsi
CSOKI HAB:
~20dkg csoki,( fehér csoki is lehet)
~20dkg sűrű savanyú tejföl (vagy sűrű tejfölös joghúrt)
~250ml tejszín (Hulala)
~15g zselatin por
~porcukor ízlés szerint
A tepsi aljára lerkom a BB kekszet, úgy hogy takarja az egész alját. Rárakom az epret. Ráöntöm a csoki habot és állni hagyom a hűtőben. Legjobb etéről reggelre elkészíteni, hogy a keksz megpuhuljon.
CSOKI HAB:
1dl vízbe beáztatom a zselatin port, kb 30 percre. A tejszínt kemény habbá verem és a hűtőbe teszem. A csokit felolvasztom gőz fölött (NEM főzzük csak felolvasztjuk!!!) Utána felmelegítjük a zselatint (NEM főzzük!!!), úgy hogy folyós legyen és a felolvasztott csokival összemixerelem. Aztán kikeverem a tejfölt és ízlés szerint teszek hozzá porcukrot. A végén jól kikeverjük a tejszínhabbal (de óvatosan, mert fröcsög). Elég gyorsan kell dolgozni, mert a zselatinos hab gyorsan keményedik!!
A lisztet a kakaóporral, a sóval és a cukorral összekavarjuk, majd hozzáadjuk a tojást és a vajat. Gyors mozdulatokkal összekeverjük. A legjobb, ha robotgéppel dolgozunk. A tésztát...
Elkészítési idő: 90 perc Nehézség: Közepes
A mandulát 5 dkg cukorral és az apró darabokra vágott étcsokoládéval aprítógépben ledaráljuk, a gép méretétől függően 1-2 részletben. A tojássárgákat a maradék cukorral robotgép...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű